روز شهادت سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی رضوان الله تعالی علیه جمعه ۱۳ /۹۸/۱۰

گویند که از تو مانده دستی اما
این دست خودش قیامتی خواهد کرد
انگشتر و انگشت نشد غارت چون
این دست خلاصه وحدتی خواهد کرد
انگشتر تو پرچم این وحدت را
سر شانه ی زخم ملتی خواهد کرد
با نعره ی شیعیان ایران و عراق
آن دشمن دون چه وحشتی خواهد کرد
سردار سلیمانی ما را کشتند
الحمد دل از “رزیتی” خواهد کرد
این ملت مقتدر به خون خواهی تو
سردار عجب بصیرتی خواهد کرد

بسم الله الرحمن الرحیم
“من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه ومنهم من ینتظر وما بدلوا تبدیلا”
حضرت امیر علیه السلام در فراق مالک اشتر میگریست و میفرمود:
«رحم اللّه مالکاً، کان لی کما کنت لرسول اللّه -؛ خداوند، مالک را رحمت کند، او برای من آن چنان بود که من برای رسول خدا (صلی الله علیه واله وسلم) بودم.» (ابن ابی الحدید، شرح نهج البلاغه، ج 15، ص 98.) میگریست و میفرمود:  مرگ تو جهانی را محزون و و جهانی را خوشحال کرد.
و در نهایت تاسف این جمله سوزناک را فرموده است: «مالک و مامالک، و انی لنا مثل مالک؛ مالک، چه مالکی؟! دیگر کجاست برای ما مثل مالک»

امام خمینی قدس سره الشریف فرمودند؛ “این انقلاب باید زنده بماند، این نهضت باید زنده بماند، و زنده ماندنش به این خونریزیهاست. بریزید خونها را؛ زندگی ما دوام پیدا می کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود. ما از مرگ نمی ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. دلیل عجز شماست که در سیاهی شب، متفکران ما را می کشید. برای اینکه منطق ندارید. منطق شما ترور است! منطق اسلام ترور را باطل می داند. اسلام منطق دارد؛ لکن با ترور شخصیت های بزرگ ما، شخص های بزرگ ما، اسلام ما تأیید می شود.

امام خامنه ای روحی فداه ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان”حاج قاسم سلیمانی” اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا.
هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد.امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد.
امام خامنه ای روحی فداه؛ خطاب به سردارشهیدحاج‌قاسم‌سلیمانی (۲۰ اسفند ۹۷)
انگار مرغ آمین آن‌جا بود و آمینش را با تمام وجود گفت. آمین دعای شهادت حاج قاسم را. چه بگوییم در شهادتش که شهادتش درد است و غربت. غربت است و اشک. اشک است و آه. آه آه آه. باید روضه خواند. باید ندبه خواند :
فَعَلَى الْأَطَائِبِ مِنْ أَهْلِ بَيْتِ مُحَمَّدٍ وَ عَلِيٍّ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِمَا وَ آلِهِمَا فَلْيَبْكِ الْبَاكُونَ وَ إِيَّاهُمْ فَلْيَنْدُبِ النَّادِبُونَ
امیر دلهای ما عمار ومالک مارا شهید کردند. اری او شهید شد.
«وَ لَمَّا قَضَی نَحْبَهُ وَ قَتَلَهُ أَشْقَی الْآخِرِینَ یَتْبَعُ أَشْقَی الْأَوَّلِینَ.
و چون نوبت أجل ایشان فرا رسید و شقی‌ترین خلق از آیندگان به پیروی از شقی‌ترین خلق از پیشینیان او را به شهادت رساند.
حاج قاسم عزیز ما تنهاییم وتو آرام خوابیده ای. « یا ابطال الصفا و یا فرسان الهیجاء » ای‌ شجاعان با صفا و با وفا و ای مردان کارزار و ای شیران بیشه شجاعت ! « قوموا عن نومتکم ایها الکرام و امنعوا عن حرم الرسول العتاش » ای‌ بزرگزادگان ! از این خواب سنگین بپاخیزید ، حرکت کنید . مگر نمی‌دانید این دونهای پست و کثیف قصد دارند به حرم پیغمبر شما حمله کنند . بخوابید ، بخوابید ، حق دارید ، حق دارید . من می‌دانم که میان بدنها و سرهای مقدس شما جدایی افتاده.
نه نه کدام بدن بدنی که در عشق به حفاظت از حرم رسول خدا سوخت وخاکستر شد
اری دست علمدار ماند تا انگشتر ی که نائب امام زمانش به هدیه داده بود را حفظ کند. اما دشمنان اسلام خصوصا امریکای جنایت پیشه وایادی خون اشامش بدانند حاج قاسم جوانه خواهد زد تکثیر خواهد شد وبنیان کفر ونفاق را از بن بر خواهد کند.
روز شهادت سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی رضوان الله تعالی علیه جمعه ۱۳ /۹۸/۱۰
الاحقر محمد علی محسن زادهجستجو